برگزاری جشنواره گلاب گیری در دودانگه

تارنمای روستای مرگاب
برگزاری جشنواره گلاب گیری در دودانگه

جشنواره گلاب‌گیری در باغات دودانگه ساری باهدف توسعه درآمد و معرفی محصولات اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

لطف‌الله عباسی بخشدار دودانگه در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: پیشنهاد برگزاری جشنواره گلاب‌گیری در بخش دودانگه از سوی فرماندار ساری به ما اعلام شد و تصمیم گرفتیم نسبت به برگزاری این جشنواره اقدام کنیم.

وی بابیان اینکه چند سالی است که کاشت گل محمدی در بخش دودانگه انجام می‌شود، افزود: این جشنواره به‌منظور شناساندن ظرفیت‌های منطقه، توسعه بخش و بیان موانع و مشکلات تولیدکنندگان اجرا می‌شود.

بخشدار دودانگه با اشاره به اینکه ۲۰ هکتار کشت گل محمدی در منطقه دودانگه داریم، گفت: امکان توسعه این نوع کشت، تا چند صد هکتار وجود دارد و با توجه به مزیت‌های منطقه، جشنواره گلاب‌گیری می‌تواند علاوه بر معرفی این محصول تولیدی در مازندران، باعث جذب گردشگر شود.

این مسئول بابیان اینکه کشت گل محمدی در منطقه دودانگه این مزیت را دارد که مانند سایر استان‌هایی که کشت گل محمدی دارند با کمبود آب مواجه نیستیم، تصریح کرد: به گواهی مراکز تحقیقاتی، گلاب تولیدی از باغات بخش دودانگه مازندران با گلاب دیگر استان‌هایی که در این زمینه ید طولانی دارند برابری می‌کند.

عباسی با اشاره به برگزاری این جشنواره در اردیبهشت‌ماه، ادامه داد: در نظر داریم این جشنواره را همراه با برنامه شاد و مفرح و استفاده از هنرمندان بومی در باغات گل بخش دودانگه برگزار کنیم.

وی بابیان اینکه رونق جشنواره گلاب‌گیری علاوه برافزایش درآمد مردم، اشتغال جوانان را هم به همراه دارد، خاطرنشان کرد: در کنار توسعه این جشنواره، معرفی محصول گلاب تولیدی مازندران و افزایش درآمد مردم، به دنبال ایجاد فرصت‌های جدید شغلی هستیم.

 

 

 

 

یکشنبه 22 فروردین 1395 1604 بازدید