آذرماه؛ زمان آغاز عملیات گازرسانی در منطقه دودانگه ساری

تارنمای روستای مرگاب
 آذرماه؛ زمان آغاز عملیات گازرسانی در منطقه دودانگه ساری
سید رمضان شجاعی پس از حضور در مراسم یادواره شهدای برادران رضایی روستای خرم‌آباد برای حل مشکلات منطقه دودانگه بازدیدی از این منطقه داشتند و نشستی با بخشدار و فرمانده سپاه این منطقه با محوریت گازرسانی و راه ارتباطی دودانگه به چهاردانگه برگزار شد.
سید رمضان شجاعی کیاسری در این نشست ، اظهار کرد: قرار شد آذرماه امسال عملیات گازرسانی از مسیر چهاردانگه به دودانگه پروژه 42 اینچ آغاز می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مطالعات پروژه گازرسانی منطقه دودانگه انجام شده است، گفت: قرار بود بابت نقشه‌برداری از مردم وجهی دریافت شود که طی مذاکرات انجام شده با وزیر هیچ‌گونه وجهی از مردم دریافت نمی‌شود.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اینکه مردم از درآمد پایینی برخوردار هستند، مقرر شد از تمامی روستاها برای نقشه‌برداری گاز از تمامی روستاییان وجهی دریافت نشود و وجوه دریافتی نیز عودت داده شود و شرکت گاز طی قرارداد با پیمانکاران عملیات گازرسانی را انجام دهد.
شجاعی درباره سد مجی و مشکلاتی که کشاورزان در فصل زراعی با آن مواجه هستند، اظهار داشت: در این مورد به وزیر نیرو پیشنهاد شده با توجه به هزینه حدود 14 میلیاردی این پروژه، مقرر شد در پیشنهادهای بودجه سال آینده گنجانده شود تا شاهد احیای این سد باشیم.
وی از راه‌اندازی دو دکل دیجیتال در منطقه بنافت و روستای پاجی‌میانا منطقه دودانگه ساری خبر داد و افزود: با پیگیری فرمانده سپاه ناحیه دودانگه، بخشدار و بزرگان و معتمدان و هماهنگی صدا و سیما جهت تقویت گیرنده دیجیتال منطقه مجوز راه‌اندازی دکل برای گیرنده دیجیتال دریافت شد تا تمامی روستاها بتوانند از خدمات آن برخوردار شوند.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی درباره زمین‌های بایری که متعلق به مردم بودند و الان در اختیار منابع طبیعی قرار دارند، بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده و نشست‌هایی که در این مورد برگزار شده است، مقرر شد این مشکل حل و زمین‌ها به مردم بازگردانده شود.
شجاعی با بیان اینکه همچنین مرکز بهداشتی و درمانی منطقه دودانگه ساری از اواخر آبان‌ماه امسال به یک دستگاه آمبولانس مجهز می‌شود، افزود: همچنین قرار است هفته آینده رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران بازدیدی از این منطقه درباره احداث بیمارستان داشته باشد.
نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعطیلی شرکت دربال میاندورود از حدود یک سال و نیم گذشته، گفت: روز گذشته مجدداً این شرکت راه‌اندازی شد و فاز سوم نیز در حال راه‌اندازی است.
شجاعی با اشاره به نبود صنعت پخت ضایعات مرغ در مازندران، ادامه داد: مقرر شد این صنعت با گرفتن نیروهای جدید با قوت در این شهرستان راه‌اندازی شود.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که در مازندران در حال تعطیلی هستند را بتوانیم در راستای توسعه پایدار و اشتغال مجدداً احیا کنیم.
گفتنی است،‌ در این نشست و همچنین مکاتبات انجام شده با معاون وزیر راه و شهرسازی مقرر شد بودجه کافی برای عمران و آبادانی روستای تلاوک دودانگه در نظر گرفته شود.
این بازدید نویدهای خوبی برای منطقه دودانگه ساری به همراه داشت.
سه شنبه 05 آبان 1394 1583 بازدید